Předporodní kurzy a dechová příprava na porod

Nově můžete zakoupit DÁRKOVÝ POUKAZ na předporodní kurz, dechovou přípravu,  poporodní návštěvu, individuální lekci manipulace s miminkem či masáž rebozo s aromaterapií. 

Zde se dozvíte více o kurzu, dechové a fyzické přípravě na porod. Jak a kdy se přihlásit, jaká forma předporodního přípravy by Vám nejvíce vyhovovala. Najdete zde také  cenu Vámi zvolené aktivity.

 • předporodní kurz je vhodné započít mezi 20. – 28. týden gravidity
 • každý kalendářní měsíc začíná  jeden skupinkový kurz pro Vás
 • kurz trvá cca 1,5 měsíce a obsahuje 6 x 2 hodiny předporodní přípravy, platba kurzu probíhá vždy až po absolvování první lekce, kde se také dozvíte přesné termíny všech setkání
 • zápis do skupinového kurzu: jakkoliv předem, email gogelovaromana@volny.cz nebo telefon 737 539 218 – do přihlášky napište – celé jméno, aktuální telefonní kontakt a termín porodu, kalendářní měsíc v němž  si přejete začít. Obratem Vám pošlu potvrzení přihlášky a přesný termín kurzu.
 • lekce probíhají většinou v úterky 16.00—18.00,  jedna lekce pondělí 16.00-18.00 na adrese: Centrum Nekky II, Valachův Žleb 5371, 760 01 Zlín – mapka zde
 • v případě nenadálých událostí je možná změna termínu, což bude avizováno předem!!! Pokud v měsíci probíhá více kurzů, mohou být i v jiných dnech.

Obsah kurzu – přípravy se skupinkou:

1. lekce – životospráva v těhotenství, psychosomatický vývoj dítka v bříšku, bonding – navazovaní prvních kontaktů s děťátkem, praktická část

2. lekce – jak se s miminkem připravit na porod – poslední týdny před porodem . Jak rozpoznat známky předčasného porodu.

3. lekce – porod, dýchání, úlevové polohy, partner u porodu (vhodná i pro partnery)

4. lekce – návštěva porodnice ve Zlíně, v případě nemožnosti navštívit porodnici (epidemiologická situace) proběhne v centru Nekky po předchozí domluvě virtuálně.

5. lekce – kojení, šestinedělí

6. lekce – manipulace s děťátkem, praktická část (vhodná i pro partnery), na této lekci spolupracuji s klubem Baby Nekky

Více o aktivitách Nekky ZDE.

Cena kurzu se skupinkou – 2500 Kč (platba po první lekci). V ceně kurzu je zahrnuta účast partnera, která však není nutná. V popisu jednotlivých lekcí jsou vyznačeny lekce pro nastávající tatínky zvláště vhodné. 

Individuální předporodní kurzy  – po  telefonické domluvě, v časech, které Vám budou vyhovovat. Cena 700 Kč/hod. Tento individuální kurz můžete v případě zájmu doplnit o izolované lekce se skupinkou na téma, které Vás v nabídce obsahu skupinového kurzu zaujme  (lekce 1–6) – cena 700 Kč/2 hod.

UPOZORNĚNÍ : V případě , že bude nutno s ohledem na vládní nařízení zrušit skupinové kurzy, dokončíme přípravu v individuálním režimu!!

Poporodní návštěvní služba 

Po domluvě přijedu přímo k Vám domů, poradím s kojením a přikládáním miminka, s manipulací  a péčí o miminko, zkontroluji zavinování dělohy, porodní poranění – vytáhnu stehy z porodního poranění na hrázi nebo jizvy po císařském řezu, vysvětlím další péči o poranění.

Cena 700 Kč/hod + centrum Zlína 300 Kč, dále  cestovné +20 Kč/km.

Laktační poradenství 

Kdykoliv v průběhu laktace , řeším akutní potíže např. počínající zánět prsu, opakované záněty mléčné žlázy, praskliny bradavek, retenci mléka, bolestivé otoky přídatné mléčné žlázy, nedostatek mateřského mléka , potíže s přiložením miminka atd.

Cena 700 Kč/hod odpoledne + cestovné 20 Kč/km.

Těhotenská masáž šátkem rebozo k úpravě postavení miminka s aromaterapií nebo masáž jizvy po císařském řezu s aromaterapií. Cena 700 Kč/hod.

Konzultace Bachovy esence nebo homeopatie – těhotenství, porod, šestinedělí.. Cena 700 Kč/hod.

Těhotenství by mělo být pro každou ženu obdobím klidu a nového poznání. Bohužel často tomu tak není .Právě ještě v průběhu těhotenství budujeme nové domovy, stěhujeme se, jsme se velkém pracovním stresu, studujeme a někdy také zažíváme opravdu složité mezilidské situace a rodinnou nepohodu,  strach o nenarozené dítě, probíhající těhotenství.  Homeopatie i Bachova terapie Vám může být v těchto obdobích velkou oporou. Dále je možno touto cestou podpořit:

 • detoxikace organismu, podpora přirozeného otěhotnění
 • stres v období přípravy na IVF cyklus, podpora nidace
 • podpora v období těhotenství a porodu
 • homeopatie poporodního období - laktace a sanace porodních poranění, pánevní dno
 • zpracování psychických traumat spojených s těhotenstvím a porodem

Bachovy esence  pro dospělé, děti i zvířátka , cena 700 Kč/hod.

 • strachy, stres, obavy
 • zmírnění napětí
 • podpora psychiky ve složitém životním období
 • poruchy spánku
 • zpracovaní traumat

Individuální dechová příprava 700 Kč/hod.

Individuální lekce manipulace s miminkem 700 Kč/hod.

Individuální lekce aktivace pánevního dna po porodu 700 Kč/hod.

Tejpování bříška, bederní páteře, jizvy po císařském řezu – podpora diastázy v těhotenství, zmírnění bolestí bederní páteře, podpora hojení jizvy po císařském řezu. Pro maminky z kurzu je tejpování zdarma(je třeba mít vlastní tejpy)-
Cena závisí na množství spotřebovaného tejpu.

 

Fyzická a dechová příprava před porodem s porodní asistentkou – každé úterý

Pohyb ve slané vodě - probíhá -1x za 14 dní - centrum Nekky II. Ve 14.15 - 15.00 – cena 150 Kč, platba na místě.

Pohyb při hudbě je ve slané vodě příjemný a snadný, podporuje dobrou kondici kardiovaskulárního systému, nezatěžuje klouby, příjemně relaxuje celé tělo a pomáhá vyplavovat endorfiny. Plavání pro těhotné je jednou z nejvhodnějších fyzických aktivit v těhotenství, ve III. trimestru přispívá k úpravě miminka do předního postavení, které je výhodné pro přirozený porod.

Dechová příprava k porodu – 1xza 14 dní - centrum Nekky II. ve 14.30 - 15.00 cena 150 Kč, platba na místě

Dechová příprava  je zaměřena na dech k porodu, naučí vás využít dech k podpoře miminka při porodu, uvolnění pánevního dna a snížení stresu. Součástí přípravy je i příjemné protažení namáhaných partiíí bederní oblasti a závěrečná krátká relaxace.