Předporodní kurzy a dechová příprava na porod

Nově můžete zakoupit DÁRKOVÝ POUKAZ na předporodní kurz, dechovou přípravu či poporodní návštěvu v jakékoliv ceně.

Zde se dozvíte více o kurzu, dechové a fyzické přípravě na porod, jak a kdy se přihlásit, jaká forma předporodního přípravy by Vám nejvíce vyhovovala a jaká je cena Vámi zvolené aktivity:

  • předporodní kurz je vhodné započít mezi 20. – 28. týden gravidity
  • každý kalendářní měsíc začíná  jeden skupinkový kurz pro Vás
  • kurz trvá cca 1,5 měsíce a obsahuje 6 x 2 hodiny předporodní přípravy + vstup na dechovou přípravu na porod, tejpování bříška v případě potřeby zdarma
  • platba kurzu probíhá vždy až po absolvování první lekce, kde se také dozvíte přesné termíny všech setkání
  • zápis do skupinového kurzu: jakkoliv předem, email gogelovaromana@volny.cz nebo telefon 737 539 218 – do přihlášky napište – celé jméno, aktuální telefonní kontakt a termín porodu kalendářní měsíc v němž  si přejete začít, obratem Vám pošlu potvrzení přihlášky a přesný termín kurzu.
  • lekce probíhají v úterky 16.00—18.00,  jedna lekce pondělí 16.00-18.00 na adrese: Centrum Nekky II, Valachův Žleb 5371, 760 01 Zlín – mapka zde
  • v případě nenadálých událostí je možná změna termínu, což bude avizováno předem!!! Pokud v měsíci probíhá více kurzů, mohou být i v jiných dnech.

Obsah kurzu – přípravy se skupinkou:

1. lekce – životospráva v těhotenství, psychosomatický vývoj dítka v bříšku, bonding – navazovaní prvních kontaktů s děťátkem, praktická část

2. lekce – předčasný porod – jak rozpoznat signály předčasného porodu, druhá část lekce – poslední týdny před porodem – jak se spolu s děťátkem připravit na porod

3. lekce – porod, dýchání, úlevové polohy, partner u porodu (vhodná i pro partnery)

4. lekce – návštěva porodnice – pokračování lekce 3 (vhodná i pro partnery)

5. lekce – kojení, šestinedělí

6. lekce – manipulace s děťátkem, praktická část (vhodná i pro partnery), na této lekci spolupracuji s klubem Baby Nekky

Cena kurzu se skupinkou – 2500 Kč (platba po první lekci). Nově pro Vaše větší pohodlí a klid vedu malé skupinky - v kurzu maximálně 5 maminek. V ceně kurzu je samozřejmě rovněž zahrnuta účast partnera, která však není nutná. Tatínek je vítán na všech setkáních. Vím, že muži jsou bohužel často pracovně zaneprázdnění, proto v popisu jednotlivých lekcí jsou vyznačeny lekce pro nastávající tatínky zvláště podstatné. Každá maminka v rámci kurzu obdrží jeden dárkový poukaz na dechovou přípravu v ceně 150 Kč zdarma.

Individuální příprava či kontultace. Cena 500 Kč/hod.

Individuální předporodní kurzy a ostatní konzultace – po  telefonické domluvě, v časech, které Vám budou vyhovovat, cena 500 Kč/hod.  Tento kurz můžete v případě zájmu doplnit o izolované lekce se skupinkou na téma, které Vás v nabídce obsahu kurzu zaujalo (lekce 1–6) – cena 700 Kč/2 hod.

POZOR NOVĚ !!!

Poporodní návštěvní služba -  

Po domluvě přijedu přímo k Vám domů, poradím Vám s kojením a přikládáním miminka, režimovými opatřeními a péčí o miminko, zkontroluji zavinování dělohy, porodní poranění – vytáhnu stehy z porodního poranění na hrázi nebo jizvy po císařském řezu, vysvětlím další péči o poranění, praktická edukace v péči o pánevní dno, řeším akutní potíže např. počínající zánět prsu, problém s opakovanými záněty mléčné žlázy, praskliny bradavek, retenci mléka, bolestivé otoky přídatné mléčné žlázy, atd.
Cena 500 Kč/hodinu + cestovné 10 Kč/km.

Těhotenská masáž šátkem k úpravě postavení miminka s aromaterapií nebo masáž jizvy po císařském řezu s aromaterapií. Cena 700 Kč/hod.

Konzultace Bachovy esence nebo homeopatie – těhotenství, porod, šestinedělí, děti i dospělí. Cena 500 Kč/hod. 

Tělesná a dechová příprava před porodem – každé úterý 

Jeden týden dech k porodu, fyzická příprava k porodu – 14:30-15:30.

Druhý týden možnost fyzické přípravy a plavání ve slané vodě - ke konci těhotenství může velmi pozitivně přispět k úpravě pozice děťátka - probíhá v příjemném prostředí zdejšího bazénu – 14:15-15:00.
Přihlášky telefon, sms, mail předem.

Individuální edukace – péče o  pánevní dno po porodu

Zaměřeno na aktivaci pánevního dna.
Probuďte své pánevní dno po porodu i císařském řezu i mnohem později.
Přihlášky telefon, sms, mail předem. Pokud se domluví dvě ženy, mohou se o cenu lekce podělit.
Cena 500 Kč/hod.

Homeopatie, Bachova terapie

Těhotenství by mělo být pro každou ženu obdobím klidu a nového poznání. Bohužel často tomu tak není .Právě ještě v průběhu těhotenství budujeme nové domovy, stěhujeme se, jsme se velkém pracovním stresu, studujeme a někdy také zažíváme opravdu složité mezilidské situace a rodinnou nepohodu,  strach o nenarozené dítě, probíhající těhotenství.  Homeopatie i Bachova terapie Vám může být v těchto obdobích velkou oporou. Dále je možno touto cestou podpořit:

  • detoxikace organismu, podpora přirozeného otěhotnění
  • stres v období přípravy na IVF cyklus, podpora nidace
  • podpora v období těhotenství a porodu
  • homeopatie poporodního období - laktace a sanace porodních poranění, pánevní dno
  • zpracování psychických traumat spojených s těhotenstvím a porodem